statystyki szczegółowe

Aktualności

Gwiazda 4:1 Jurand, Puchar Polski, mecz z Pomezanią

• autor: brunekmistrz, 2015-10-05 13:59

Gwiazda w meczu 8 kolejki V ligi wygrała na własnym boisku z Jurandem Lasowice 4:1 (1:0). Mecz w pierwszym etapie polegał na konstruowaniu akcji Gwiazdy i następnie akcja została zatrzymywana przez stoperów gości dalekim wykopem. Dopiero w 38' minucie spotkania wynik otworzył Tomasz Pestka, który zgarnął piłkę po wykonanym przez Sebastiana Kartuszyńskiego rzucie wolnym i umieścił piłkę w siatce. Wynik 1:0 utrzymał się do końca I połowy spotkania. Trener tuż na rozpoczęciu II połowy zarządził zmianę - Dawid Wieteska zmienił Dawida Prybę, następnie w 55' Marcin Wardyn zmienił Mateusza Drążka. Tuż chwilę po drugiej zmianie arbiter odgwizdał rzut karny po faulu na Dawidzie Wietesce, który pewnym strzałem wykorzystał Przemysław Lorbiecki. W 70' za faul w okolicach 20 metra sędzia odgwizdał rzut wolny, który fantastycznym strzałem nasz kapitan Artur Chrzonowski umieścił w bramce. W 76' Bartłomiej Sikorski zmienił Marka Kostkowskiego, a kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla gości, którzy tylko raz w spotkaniu pokonali naszego bramkarza. Końcowy wynik ustalił Tomasz Pestka przy asyście Tomasza Szulcazdobywając swojego drugiego gola, i ogółem 13. w sezonie 2015/16 (uwzględniając mecze Pucharu Polski).

Wyjściowa 11 na mecz z Jurandem: Kartuszyński - Rompca Chrzonowski (k) Kostkowski (76' Sikorski) Drążek (55' M.Wardyn) - Szulc Lorbiecki Marcin Czapiewski M.Sałata - Pestka Pryba (45' D.Wieteska)

Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku podał pary IV rundy Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w środę 14. października 2015.

W losowaniu trafiliśmy na drużynę Wikęd/GOSRiT Luzino. Drużyna ta od 3 sezonów występuje w Pomorskiej IV lidze, aktualnie zajmują 8. miejsce w tabeli z 4 wygranymi meczami, jednym remisem i 4 meczami przegranymi strzelając 18 bramek, równocześnie tracąc 13. Spotkanie rozegrane będzie na boisku sportowym w Karsinie 14.10 (środa), dokładna godzina spotkania zostanie podana niedługo.

W ramach 9 kolejki ligowej zmierzymy się z Pomezanią Malbork. Jest to druga po Gwieździe drużyna, która dotychczas nie została pokonana, notując 6 wygranych i 2 remisy klasyfikuje się na 2. miejscu w ligowej tabeli. Mecz na szczycie zostanie rozegrany na wyjeździe w sobotę (10.10). Wyjazd jest planowany na godzinę 12:00 ze stadionu w Karsinie dużym autokarem, są przewidziane miejsca dla kibiców. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania naszej drużyny w jednym z najważniejszych meczy w sezonie.